סרגל החיפוש מאפשר למצוא את כל המידע הקשור לשיטת אלבאום ומטפליה

בחר איזורselect
בחר קהלselect
בחר סיבת פנייהselect

משה אלבאום ז"ל

חברי עמותה לקידום ופיתוח שיטת אלבאום מרכינים ראשם עם לכתו בטרם עת של ד"ר משה אלבאום נשיא העמותה ומייסד השיטה.

חברי עמותה לקידום ופיתוח שיטת אלבאום 
מרכינים ראשם עם לכתו בטרם עת של 
ד"ר משה אלבאום
נשיא העמותה ומייסד השיטה.
מתוך דברים שנאמרו בהלוויה שהתקיימה אתמול.יום שני בקיבוץ מפלסים
הדברים נכתבו והוקראו ע"י משה אוראיל מאבחן ומטפל ותיק
"בשם עמותת מטפלי אלבאום,

תנחומים למשפחה

הספד למשה אלבאום 

כשקבלתי את ההודעה על מותך הפתאומי הייתי בהלם, חשבתי לעצמי שזה לא יתכן, כנראה שזה עוד תרגיל, עוד טריק שנשלף לצורך הדרכה מסוימת, לימוד של טכניקה חדשה שתגרום לאנשים בתחילה לפחדים, לחוסר הבנה ולבסוף להערכה וללמידה.

אבל לא, הפעם זה אמיתי. נלקחת מכאן במעבר חד, מהיר והחלטי. עברת לעולם הרוח והאנרגיה שכה אהבת, אותו עולם שניסית שנים, במאמצים אדירים, להנחיל לנו ידע הקשור אליו, שרצית ללמד אותנו לא לפחד ממנו, שרצית שנוכל לחוות ולהבין אותו.

מה לא לימדת אותנו?  עבודה גופנית עד קצה היכולת, תרגילי קואורדינציה מסובכים, ביטוי רגשות ספונטני בזמן אמיתי ללא פחד, התגברות על פחדים וחרדות מכל המינים הסוגים והעוצמות, לימדת אותנו לחשוב חשיבה רציונאלית, מדויקת ונכונה. נגעת בכל תחום בו ידעת שיעזור לנו להיות מאבחנים ומטפלים טובים כפי שרצית – תחומי הפיזיולוגיה והאנטומיה, תחומי הפסיכולוגיה וכמובן תחום האנרגיה, המדיטציות והחוש השישי המנחה אותנו בהבנת המציאות העמוקה, בהבנת עצמינו  והמטופל.

 לימדת אותנו להתחבר לעצמינו ברמה גבוהה יותר, כל זאת על מנת להיות מטפלים ברמה טובה יותר. הרבה יותר ממה שחשבנו ותיארנו לעצמינו שאפשרי.

אני זוכר את המאמצים האדירים שהשקעת בכל תלמיד ותלמידה, את השעות הארוכות, הימים והשנים שבהם הדרכת, לימדת, טיפלת והסברת שוב ושוב, בסבלנות אין קץ, את עקרונות השיטה, איך הכל קשור במוח, כמה חשוב לתרגל ולטפח את היכולות. למדת אותנו לזהות ולהתאמץ, לפתח פוטנציאלים שהיו חבויים בתוכנו, לא לוותר, לחזק את כוח הרצון. 

לפעמים התנגדנו, פחדנו, לא האמנו, אבל זה לא הפריע לך במאום להמשיך ולהאמין במי שהלך איתך בדרך.

כשעלה כעס תסכול או בלבול בניסיונות הקשים להבין מה אתה רוצה מאיתנו, אתה שמחת, רצית את התגובות האלו, אמרת - "מכאן מתחילים ללמוד" ואמרת זאת מניסיונך.

היית אוטודידקט, למדת מקשיי ילדותך, מניסיון חייך, מייסורים ומוגבלויות, למדת מתוך רצון לפרוץ גבולות, לשנות, לנצח את הקושי, לא פחדת מהממסד.                                                                        כל זה בשילוב של תאוות ידע, לימוד בלתי פוסק ויכולת איסוף נדירה של ליקוט מידע שאפשרו יצירת שיטה ייחודית, הוליסטית שאין שנייה לה. ואתה בנחישות לימדת אותה באופן הכי חוויתי שאפשר.

כולם יודעים, לא היה קל להיות תלמיד או תלמידה שלך, ולפעמים אפילו  קשה... באלו שהסכימו ורצו ללמוד ממך עוררת במודע, ולפעמים שלא במודע, רגשות עזים מכל סוג ועוצמה, ולא פעם, רגשות אלו הוטחו בפניך באותה עוצמה בה נחוו, ואתה ספגת הכל. ולא דאגת. ידעת - הפחדים והכעסים שלנו הם, ואנחנו ידענו, זכינו במורה אמיתי.

 

במקביל להיותך מורה גם אתה היית בתהליך למידה כל הזמן. לומד, גדל, מתפתח, טועה לפעמים, מתנצל ומבקש סליחה. למדת והתפתחת מכל חוויה עם תלמיד ומכל אסון אישי, וכאלה לא חסרו לך.. עד לרגע האחרון, המשכת לפתח ולהעביר את הידע, משנה גישות וטכניקות טיפול ומתקדם בדרכך הייחודית. 

הידע הרב שנטעת בתוכנו, ובעיקר היכולת שלך להעביר לנו את האמונה, להאמין בעצמנו כמטפלים נתנה ונותנת לנו את הכוחות לטפל באחרים.

היית מורה מיוחד, מורה טוטאלי, אין רבים כאלה. מורים כמוך לא מוצאים היום בקלות, אמיץ, עומד על דעתך, לא מוותר, עקשן, חרוץ, רגיש ובעל רגישויות, תומך ללא גבול במי שרצה ללמוד, היית בעל ידע פנימי אמיתי.

בפגישות הרבות שהיו בינינו במהלך השנים הכית לא פעם על חטא והרהרת בקול אם לא היית קיצוני מדי לפעמים, חזק מדי ותובעני בלקחת אנשים אל מעבר לפחדיהם.

הרגשתי האישית הייתה שזו הייתה דרכך לבקש סליחה מאנשים מסוימים. התלבטת. ואכן היו לך תכניות לשנות את הדרך, כשמולך כל הזמן אותה מטרה – לעזור ולהיטיב לבני האדם.

משה יקר, נגעת ואתה ממשיך לגעת גם עכשיו באמצעות השיטה אותה פיתחת, באלפי אנשים, מבוגרים, נוער, ובעיקר ביקר לנו מכל, בילדים.

לא תהיה זו הגזמה לומר שחייהם של אלפי בני אדם השתנו ומשתנים לטובה בזכותך, משה, וזה ימשיך בעוצמה גם אחרי לכתך. עשית הרבה טוב בעולם שלנו ויש לך הרבה זכויות בעולם אליו אתה הולך.

                              

                            נוח בשלום על משכבך ויהי זכרך ברוך,

                                                     

                                                                    מאבחני ומטפלי שיטת אלבאום

חברי עמותה נרתמו ופירסמו בעיתון 'הארץ' מודעת תנחומים