סרגל החיפוש מאפשר למצוא את כל המידע הקשור לשיטת אלבאום ומטפליה

בחר איזורselect
בחר קהלselect
בחר סיבת פנייהselect

תרגילי מודעות


 

תרגילי מודעות בטיפול האלבאומי

הפונים לטיפול בשיטת אלבאום מגיעים מרקעים שונים ומסיבות שונות. בעקבות אבחון והערכה ייחודיים לשיטת אלבאום נקבעת תוכנית העבודה ויעדיה. לכל מטופל מותאמות טכניקות עבודה העונות על צרכיו כפי שנמצאו באבחון ובמהלך העבודה. טכניקות העבודה במהלך הטיפול האלבאומי כוללות תרגילי מודעות.

 

תרגילי המודעות מאפשרים לאדם שליטה עצמית ומחזקים את יכולת התגובה במצבים שונים בחיי היום-יום. המטרה של תרגולי המודעות היא להעניק למטופל כלים להתמודדות יעילה יותר עם האתגרים השונים של החיים.

 

לאורך המפגשים הטיפוליים נעשית עבודה של שיקוף התהליך, הצפת קשיים והתמודדות איתם. המטפל מאפשר למטופל לקבל זווית ראייה נוספת אובייקטיבית להתנהלות שלו ולהביא אותו למודעות עצמית. המטפלים מדברים עם מטופליהם בשפת המודעות כדי ללמד את המטופל את השפה ולסייע להם להטמיעה בחיי היום-יום.

 

 

תרגולי נשימה בטיפול בשיטת אלבאום

נשימה היא תהליך טבעי הישרדותי שתפקידו להכניס חמצן לגוף. הנשימה היא אמנם פעולה גופנית אוטומטית, אך נשימה מבוקרת היא פעולה מודעת שמחליטים עליה. נשימה מודעת היא הנשימה שהאדם בוחר את קצבה ואת עומקה. בתרגילי המודעות לנשימה בטיפול האלבאומי, המטופל מכניס אוויר לגוף ומוציאו בצורה מבוקרת המאפשרת רגיעה של הגוף, כדי להרגיע את הגוף.

 

 

תרגילי כוח רצון בטיפול בשיטת אלבאום

החיים מזמנים לנו פעמים רבות אתגרים שונים המלווים רבות בדו שיח בין הגוף לראש. הגוף מרגיש חוסר מסוגלות ואילו הראש מעודד להמשיך למרות הקושי. המאבק הוא בין הכוח הפיזי לבין הרצון להמשיך. כשהאדם מרגיש שאין לו יותר כוח פיזי – אך הוא ממשיך בכל זאת, זהו ביטוי לכוח הרצון שלו. בטיפול האלבאומי, המטפלים מעלים את המודעות של המטופלים למאבק זה בין הרצון לבין הכוח הפיזי. המודעות לכוח הרצון היא כלי מכריע להתקדמות הטיפול.


מאמרים מקצועיים


תרגילי כוח רצון

תרגילי כוח רצון

יש דבר העומד בפני הרצון – ואנחנו מיומנים בזיהויו ובמציאת הכוח והרצון. קרא עוד....
תרגילי נשימה

תרגילי נשימה

שיטת אלבאום משתמשת בטכניקות לתרגול הנשימה ובטכניקות ללימוד נשימה נכונה, כדרך טיפולית במגוון קשיים. קרא עוד....