סרגל החיפוש מאפשר למצוא את כל המידע הקשור לשיטת אלבאום ומטפליה

בחר איזורselect
בחר קהלselect
בחר סיבת פנייהselect

שיטת אלבאום - הבסיס המקצועי


 

הרקע המקצועי של שיטת אלבאום

שיטת אלבאום היא שיטת טיפול בקשיי תפקוד, המבוססת על התפיסה לפיה קיימות בגופנו ארבע מערכות תפקוד, המכונות אינטליגנציות. מערכות התפקוד האלה משפיעות על תפקודנו בכל תחומי החיים. ארבע המערכות הן: האינטליגנציה הגופנית, האינטליגנציה החושית, האינטליגנציה הרגשית והאינטליגנציה החשיבתית. כל אחת מהאינטליגנציות אמורה לתפקד היטב בפני עצמה, ובתיאום עם האינטליגנציות האחרות. קושי תפקודי באחת מהאינטליגנציות או יותר ובתיאום ביניהן – יכול לגרום לקשיי תפקוד בחיי היום-יום.

 

קשיי התפקוד בשגרת היום הם ביטוי לקושי התפקודי באחת מהאינטליגנציות של האדם, ושיטת אלבאום פועלת באמצעות טכניקות גופניות, התנהגותיות, תפיסתיות ורגשיות כדי לשפר את תפקודי המערכות בגוף.

 תרגול שיטת אלבאום

הידע הרב של מטפלי שיטת אלבאום מבוסס על מחקרים ותיאוריות פסיכולוגיות ונוירו-פסיכולוגיות, הלקוחים מעולם הפסיכולוגיה ההתפתחותית והקוגניטיבית. הבסיס המקצועי שעליו נשענים המטפלים האלבאומיים הוא עשיר וענף, והם משלבים בעבודתם הטיפולית את המימדים הרבים העולים מהמחקרים השונים.

למטפלים בשיטת אלבאום יש ניסיון רב בעבודה טיפולית, המתחיל כבר בהכשרתם, ולכן הקשר בין התיאוריה למעשה מורגש היטב בתוכניות העבודה הרב-מערכתיות שבונים המטפלים עבור לקוחותיהם.

לייעוץ ראשוני חינם עם מטפל בשיטת אלבאום- לחצו כאן.


מאמרים מקצועיים


ארבע האינטליגנציות

ארבע האינטליגנציות

כאן תקראו אודות ארבע המערכות העומדות בבסיס התפקוד היום-יומי שלנו. ארבע המערכות מכונות "אינטליגנציות". על פי שיטת אלבאום, קושי תפקודי באחת מהאינטליגנציות או יותר ובתיאום ביניהן – יכול לגרום לקשיי תפקוד בחיי היום-יום. קרא עוד....
גישה נוירולוגית-התפתחותית

גישה נוירולוגית-התפתחותית

מה משפיע יותר על האדם – התורשה או הסביבה? שיטת אלבאום נשענת על הגישה הנוירו-התפתחותית, שלפיה אדם מקבל בתורשה מטען גנטי שקובע רבות מהפוטנציאל הטמון בו, אך הוא מקבל מסביבתו דבר חשוב ומשפיע לא פחות: את אפשרויות מימוש הפוטנציאל. קרא עוד....