סרגל החיפוש מאפשר למצוא את כל המידע הקשור לשיטת אלבאום ומטפליה

בחר איזורselect
בחר קהלselect
בחר סיבת פנייהselect

תרגילים במגע

 

תרגילים במגע בשיטת אלבאום

הטיפול בשיטת אלבאום הינו טיפול גופני. באמצעות טכניקות העבודה השונות מצליחים המטפלים האלבאומיים להוביל את מטופליהם לחיזוק המערכות הגופניות ולהתמודדות מוצלחת עם קשייהם השונים. חלק בלתי נפרד מעבודת הגוף הוא המגע. המגע מלווה את הטיפול, בדיוק כפי שהוא מלווה את חיינו.

 

בשלב האבחון בשיטת אלבאום נבדק הוויסות החושי של המטופל. אדם בעל קושי בוויסות חושי יתקשה לקבל מגע מאחר או לחילופין ייהנה רק ממגע מאוד עמוק וחזק, מטרת העבודה במגע היא להביא לאיזון ביכולת לקבל סוגי מגע שונים ולהתנהל בחברה ללא חשש.

 קראו כאן מהו קושי בויסות חושי.

 

מגע ככלי טיפולי בשיטת אלבאום

המטפלים בשיטת אלבאום משתמשים במגע ככלי טיפולי, בהתאם לצרכים שעולים באבחון ובמהלך הטיפול.

באלו מקרים יש צורך בטיפול במגע?

 

 

טיפול בקושי בוויסות חושי

אנשים שיש להם קושי בוויסות חושי עשויים להגיב למגע בלחץ ובהתכווצות. העבודה המשלבת מגע ישיר (ללא שמנים), או דרך מתווכים, בשילוב נשימה מודעת והקשבה לקצב המטופל, מאפשרת ליצור חוויה מתקנת למטופל ולאפשר לו להתפתח לסוגי מגע שונים שאליהם הוא נחשף בחייו.

 

ויסות חושי לקוי פוגע בתפקוד של האדם ומגביל אותו. החשיפה למגע במהלך הטיפול האלבאומי מכין את המטופל להתמודדות עם מגע בחיי היום-יום שלו. יש לכם שאלה בנושא בעיות בוויסות חושי? הוסיפו שאלה לפורום שיטת אלבאום ונענה לכם בהקדם.

 

 

מגע לשחרור שרירים תפוסים

טיפול בשרירים תפוסים, או בטווח תנועה מוגבל בשילוב בתנועה מודרכת של השרירים. כל מטפל אלבאומי מקבל במהלך הכשרתו תעודת מעסה. העיסוי הוא ללא שמנים אלא דרך מגע ישיר על השריר, בהתאם לידע המקצועי הנרחב של המטפלים. מטרת המגע היא להרפות את השרירים התפוסים, להגדיל את טווח התנועה ולשפר את איכות חייו של המטופל.

 

כל המטפלים האלבאומיים החברים בעמותה לקידום ופיתוח שיטת אלבאום הם בעלי תעודת מעסה מקצועי.