סרגל החיפוש מאפשר למצוא את כל המידע הקשור לשיטת אלבאום ומטפליה

בחר איזורselect
בחר קהלselect
בחר סיבת פנייהselect

שאלות נפוצות

 

האם טיפול בשיטת אלבאום עוזר?

כן. טיפול בשיטת אלבאום עוזר למגוון רחב של לקויות למידה וקשיי תפקוד, מגיל חמש ומעלה. הטיפול עוזר להתמודד עם הקשיים ולתפקד בחיים בצורה איכותית. הטיפול מותאם לכל מטופל בהלימה לאבחון והערכה המתבצעים במפגש הראשון. הצלחת הטיפול תלויה בכמה גורמים, ביניהם שיתוף הפעולה מצד המטופל וההתמדה בטיפול. במהלך הטיפול נפגשים המטפל והמטופל לשיחת שיקוף שבה מציג המטפל את הצלחות הטיפול. אם המטופל מתחת לגיל 18 נערכת שיחת המשוב עם הוריו.

לקריאה נוספת על מהלך הטיפול בשיטת אלבאום.

 

 

למי טיפול בשיטת אלבאום עוזר? במה שיטת אלבאום מטפלת?

טיפול בשיטת אלבאום עוזר למגוון רחב של קשיי תפקוד ולמידה, מגיל חמש ומעלה. המעוניינים בטיפול מגיעים עקב קושי המשפיע על התפקוד היום-יומי בהיבטים שונים: לימודי, התנהגותי, רגשי, מוטורי ועוד. טיפול בשיטת אלבאום מעניק כלים להתגברות על הקושי ולשיפור איכות החיים. תוכלו לקרוא כאן: מי פונה לטיפול בשיטת אלבאום.

 

 

האם אפשר לשלב טיפול בשיטת אלבאום עם טיפול תרופתי?

כן. אפשר לשלב טיפול בשיטת אלבאום עם טיפול תרופתי. טיפול אלבאומי משתלב עם כל סוג טיפול שהוא: נטילת כדורים, ייעוץ חינוכי או פסיכולוגי וכדומה. הטיפול פועל בנפרד ללא קשר לטיפול תרופתי כלשהו. ההחלטה להתחיל טיפול תרופתי הינה באחריות המטופל ובהתייעצות עם רופא מומחה. לקבלת ייעוץ ראשוני חינם לחצו כאן.

 

 

אחרי כמה זמן של טיפול בשיטת אלבאום ניתן לראות תוצאות?

משך הטיפול בשיטת אלבאום משתנה בין מטופל למטופל ותלוי במשתנים רבים: בסיבות הפנייה, בהתקדמות תוכנית העבודה, בשיתוף פעולה של המטופל ועוד. במקרים של טיפול בילדים תלוי הטיפול גם בשיתוף פעולה מצד הוריהם. משך הטיפול נע בין חצי שנה לשנה וחצי, ובמהלכו מתרחשים שינויים לטובה בתפקודי החיים. לכניסה לפורום טיפול בשיטת אלבאום.

 

 

מה עושים בטיפול בשיטת אלבאום?

טיפול בשיטת אלבאום מנוהל על פי תוכנית עבודה מובנית בהתאם לאבחון והערכה הנערכים במפגש הראשון. הטיפול מתבסס על טכניקות עבודה גופניות המשליכות על התפקוד הכולל של האדם: התנהגות, רגש, חשיבה וגוף. לחצו כאן כדי לקרוא על טכניקות התרגול בשיטת אלבאום.

 

 

האם מטפלים בשיטת אלבאום הם מאבחנים דידקטיים?

מטפלים אלבאומים מבצעים אבחון והערכה בשיטת אלבאום, כבסיס לקביעת התוכנית לעבודה במהלך הטיפול. ההסמכה לטיפול אלבאומי אינה כוללת הסמכה לאבחון אחר מלבד אבחון והערכה בשיטת אלבאום. עם זאת, כל המטפלים האלבאומיים מכירים את המונחים המקצועיים בשדה האבחוני ומקבלים לידיהם אבחונים של המטופל.

 

 

האם אבחון אלבאום מעניק הקלות לתלמידים או לסטודנטים?

האבחון וההערכה על פי שיטת אלבאום הם הבסיס לבניית תוכנית העבודה של המטופל. האבחון בשיטת אלבאום אינו מעניק הקלות והתאמות מכל סוג שהוא בבתי הספר. עם זאת, מטפלים רבים יוצרים קשר מקצועי עם מחנך/ת הכיתה ומסבירים את הקשיים של התלמיד ומציעים דרכי התמודדות בכיתה. קראו כאן על סוגי האבחונים המקנים התאמות והקלות.

 

 

האם טיפול בשיטת אלבאום מתאים גם למבוגרים?

כן. טיפול בשיטת אלבאום מתאים גם למבוגרים. מבוגרים רבים היו ילדים עם לקויות שונות, שחלקן לא טופלו. מבוגרים אלה נתקלים בבעיות תפקוד בתחומים אחרים כגון מציאת עבודה, התמדה בעבודה, יצירת קשרים וכו'. הטיפול האלבאומי מתאים לגילאי חמש ומעלה. ישנם מטפלים אלבאומיים המתמחים בעבודה עם בוגרים. לחיפוש מטפל בשיטת אלבאום.

 

 

כמה עולה טיפול בשיטת אלבאום?

טווח המחירים לטיפול בשיטת אלבאום אינו אחיד בין המטפלים השונים. לקבלת הצעת מחיר תוכלו ליצור קשר עם מטפלי אלבאום. לייעוץ ראשוני חינם לחצו כאן.

 

 

מהי ההסמכה של מטפל אלבאום?

מטפל בשיטת אלבאום לומד במשך ארבע שנים, הכוללות לימודים עיוניים של מקצועות כגון אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, אוכלוסיות מיוחדות ועוד. לימודי השיטה כוללים לימודים עיוניים ותרגול הטכניקות השונות, תנועה (מוטוריקה גסה ועדינה), קואורדינציה מורכבת, מגע ועוד.

בנוסף ישנה שנת התמחות בליווי צמוד של מדריך באופן פרטני וקבוצתי. במסגרת ההתמחות מטפלים טיפול פרטני בילדים, בנוער ובמבוגרים (בהתאם לשיבוץ) ועבודה קבוצתית במסגרות חינוכיות שונות.

עם סיום ההתמחות ועמידה בכל התנאים מקבלים תעודת הסמכה.

 

 

האם טיפול אלבאום מסובסד על ידי קופות החולים או חברות הביטוח?

סבסוד על ידי קופת חולים או חברות הביטוח משתנה בהתאם לחברה המבטחת ולתנאי העסקה.

 

 

האם למטפלי שיטת אלבאום יש התמחויות שונות?

כן. ישנם מטפלים שהם בעלי התמחות בתחומים שונים ומגוונים: בקשיי תקשורת, בחרדות נהיגה, בדיסלקציה ועוד. כמו כן, ישנם מטפלים המשלבים את הטיפול האלבאומי עם מקצוע אחר כגון קונג-פו, שיאצו, פסיכותרפיה גופנית ועוד.