סרגל החיפוש מאפשר למצוא את כל המידע הקשור לשיטת אלבאום ומטפליה

בחר איזורselect
בחר קהלselect
בחר סיבת פנייהselect

משה אלבאום

 

מפתח שיטת אלבאום

 

שיטת אלבאום היא פרי עבודתו של משה אלבאום, שפיתח את השיטה בעקבות התמודדותו שלו עם קשיי תפקוד שהשפיעו על חייו מאז ילדותו. עד גיל 25 סבל משה אלבאום מקשיים רבים: בריאותיים, פיזיים, לימודיים ורגשיים. קשיים אלה הביאו אותו לנשירה מלימודים סדירים כבר בגיל 14 ולתחושת מסוגלות אפסית.

 

בגיל 25 הצטרף משה אלבאום למסגרת ללימודי קראטה, והרגיש לראשונה בחייו מהי מסוגלות פיזית. הוא הרגיש שהוא מסוגל לשלוט בגופו, להגיע להישגים פיזיים ותפיסתיים, להישאר מרוכז ובכלל – ליהנות מהתנועה. בשלב זה החל משה אלבאום להקדיש את חייו לקראטה ולמיומנויות התנועה הדרושות בקראטה.

 

למרבה הפתעתו, יכולת התנועה הגופנית המשופרת תרמה ליכולת הריכוז ולהבנת הנקרא שלו. תחושת השליטה בגופו נפסקה בשל תאונת דרכים שהגבילה אותו משמעותית. משה אלבאום היה מוגבל, אך נותרה בו תחושת המסוגלות בזכות השנים שבהם התאמן בקראטה. הוא השתמש בכל הטכניקות הגופניות שלמד, ואף פיתח טכניקות נוספות, כדי להתגבר על הכאבים ולאמן את האיברים שנפגעו בעקבות התאונה. במקביל החל ללמוד שיאצו, רפלקסולוגיה וביו-אנרגיה. שילוב הידע הגופני עם הידע הלימודי שצבר היוו את הבסיס לשיטת אלבאום המוכרת.

משה אלבאום ממשיך עד היום בפיתוח טכניקות עבודה טיפוליות והוא משמש כנשיא-כבוד של העמותה לקידום ופיתוח שיטת אלבאום.

 

 

תפיסת המטפל של משה אלבאום

משה אלבאום מספר על עצמו שהיה ילד חלש, שתפס את עצמו כילד לא מוצלח. בבתי ספר לא הסתדר בשל קשייו הרבים. המורים לא אהבו אותו ולא ידעו איך לגשת אליו, מלבד באמצעים של הענשה חמורה.

 

האדם הראשון שעודד את משה אלבאום ונטע בו את תחושת האמון בעצמו ובגופו היה אורי, מדריך השחייה שלו. אורי היה הראשון שדרש ממשה להפעיל את גופו ללא רחמים עצמיים, וחיזק אותו מבחינה רגשית והתנהגותית. סמכותו הנעימה של אורי, עם טון דיבור נעים ועם סבלנות אין קץ, ליוו את משה אלבאום שנים רבות אחר כך.

 

לפי דמותו של אורי עיצב משה אלבאום את דמות המטפל שברצונו להיות: אדם בוגר שיהיה משמעותי עבור מטופליו, אפילו באמצעות מפגש קצר אחד. אדם שייטע באחר תחושת מסוגלות ויידע לנתב את היכולת הגופנית של מטופליו למקום של צמיחה והתפתחות. מטפל שיעזור למטופליו להתמודד עם קשיי הלמידה וקשיי התפקוד המעכירים את ימיהם, בנינוחות ובביטחון.